Family-Fun-Culture

Canterbury Rugby Union Club

Previous Representative Players

CANTERBURY JUNIORS

Zone Reps

Ben Wamsteker

Under 16's

Met Southern Zone

1997

Scott Martin

Under 16's

Met Southern Zone

1997

Bart Denaro

Under 16's

Met Southern Zone

1997

Daniel Batman

Under 16's

Met Southern Zone

1997

Ben Roberts

Under 15's

Met Southern Zone

1999

Oliver Johnstone

Under 15's

Met Southern Zone

1999

Will Blacket

Under 15's

Met Southern Zone

1999

Lotu Toukeiaha

Under 15's

Met Southern Zone

1999

Ben Roberts

Under 16's

Met Southern Zone

2000

Oliver Johnstone

Under 16's

Met Southern Zone

2000

David Tekura

Under 16's

Met Southern Zone

2000

Lupeni Siale

Under 16's

Met Southern Zone

2000

Semesa Vadiga

Under 15's

Southern Province

2001

Dimitri Soulos

Under 15's

Met Western Zone

2001

Chris Cawte

Under 16's

Met Southern Zone

2001

Sam La Cava

Under 16's

Met Southern Zone

2001

Will Blacket

Under 17's

Met Southern Zone

2001

Charlie Faingaa Under 12's Met Southern Zone
2001
John Tuima Under 12's Met Southern Zone
2001
Aisake Finau Under 12's Met Southern Zone
2001
Charlie Faingaa

Under 13's

Met Southern Zone

2002


Sydney Reps

Ben Wamsteker

Under 16's

Sydney JRU

1997

Bart Denaro

Under 16's

Sydney JRU

1997

Daniel Batman

Under 16's

Sydney JRU

1997

Ben Roberts

Under 15's

Sydney JRU

1999

Oliver Johnstone

Under 15's

Sydney JRU

1999

Will Blacket

Under 15's

Sydney JRU

1999

Chris Cawte Under 15's Sydney JRU

2000

Ben Roberts

Under 16's

Sydney JRU

2000

Oliver Johnstone

Under 16's

Sydney JRU

2000

David Tekura

Under 16's

Sydney JRU

2000

Lupeni Siale

Under 16's

Sydney JRU

2000

Chris Cawte

Under 16's

Sydney JRU

2001

Sam La Cava

Under 16's

Sydney JRU

2001

Will Blacket

Under 17's

Sydney JRU

2001

Chris Cawte Under 17's Sydney JRU

2002


State Reps

Scott Martin

Under 16's

Nth Territory JRU

1997

Ben Roberts

NSW Presidents

 

2000

Fotu Auelua

NSW Presidents

 

2000

Ben Roberts

Under 16's

NSW JRU

2000

Lupeni Siale

NSW Presidents

 

2001

Sam La Cava

NSW Presidents

 

2001

Charlie Faingaa

Under 12's

NSW JRU
Best Back Award

2001

Chris Cawte

Under 16's

NSW JRU

2001

Sam La Cava

Under 16's

NSW JRU

2001

Will Blacket

Under 17's

NSW JRU

2001

Chris Cawte Under 17's NSW JRU

2002


Schoolboy Reps

Ben Roberts

2nd XV CAS

2000

Chris Siale

1st XV ISA

2001

Ben Roberts 1st XV CAS
2001

Fotu Auelua

1st XV CAS

2001

Lupeni Siale

Under 16's NSW All Schools

2001

Fotu Auelua 1st XV NSW All Schools
2001

Chris Siale

1st XV NSW All Schools

2001

Fotu Auelua

1st XV Australian Schools

2001

Chris Siale

1st XV Australian Schools

2001

Lotu Toukeiaha 1st XV CAS
2002

Ben Roberts

1st XV CAS

2002

Lupeni Siale 1st XV ISA
2002
David Pangai 1st XV CCC
2002

Ben Roberts

2nd XV NSW All Schools

2002
Lupeni Siale 1st XV NSW All Schools
2002
David Pangai Under 16's NSW Development Squad All Schools
2002
Samson Mariner Under 16's NSW All Schools
2002
Fotu Auela 1st XV QLD All Schools
2002
Lupeni Siale 1st XV Australian Schools
2002

National Reps

Daniel Batman

Under 16's

Australia

1997

Scott Martin

Under 19's

Australia

2000

Guillermo Godoy

Under 19's

Paraguay

2000

Ben Roberts

Under 16's

Australia

2000

Chris Siale

Sevens

Australia

2002

Chris Siale Under 21's Australia

2002

Chris Siale

Sevens

Australia

2003